Fanklub Lev Praha

FANKLUB LEV PRAHA logo

Hráči projevili obrovský zájem hrát tento netradiční rybníkový turnaj!

Fanklub Lev Praha vznikl v roce 2012 již při premiérovém ročníku existence HC LEV Praha v Kontinentální hokejové lize, kde jako první “mimo ruský” tým zabojoval o prvenství v KHL ve finále. Nyní Fanklub, který srší především vnitřní energii, nastupuje již pátým rokem v Pražské lize ledního hokeje (PLLH), která je jednou z nějvětších hokejových amatérských soutěží na světě. Nastupuje i v tradičních turnajích fanoušků i v dalších zápasech. Fanoušci Lva za svou krátkou historii totiž zahráli zápasy ve třech zemích proti osmi týmům různých národností a celkově se představil v 15ti městech a 27 stadiónech. Nacestovali mnoho kilometrů na turnaje a zahraniční zápasy – cca 7 000 km.

fanklub mistr

V první sezóně existence sehrál Fanklubový tým několik utkání i proti fanouškům ostatních týmů KHL. Například proti fanouškům AK Bars Kazaň nebo proti Fans Dinamo Riga. Cestoval se svým skvělým KHL týmem až do daleké Rigy, aby sehrál zápasy proti místním fans. V sezoně 2013-2014 byl přihlášen do PLLH a hraje tedy pravidelně ligová utkání. Zároveň se však účastní i různých turnajů jako například turnajfanousku nebo Mistrovství ČR amatérů v hokeji a podobně. Tito hokejoví nadšenci nakonec skončili na 5.příčce v 8.skupině PLLH a získali obě dvě individuální ocenění na postu brankáře. V následující sezoně 2014-2015 však již tým získal titul této skupiny. Jako vítěz PLLH bylo jasné, že hoši postoupí do vyšší skupiny. Jelikož ale PLLH opustilo cca 20 týmů, byl tedy v sezoně 2015-2016 Fanklub Lev Praha nasazen do 6. ligy. Tým ma dokonce i sekci holdující fotbalu, která vyrazila již počtvrté na letní turnaj hokejových fanoušků. A borci reprezentovali velmi dobře. Stříbro je na světě!
 
Vidět Lvi v akci můžete v sestřihu jejich Winter Classic 2014:
 

V sezoně 2016-17 Lev vynikal hlavně v trestných minutách. Proto uvidíme, jak si tento energický tým poradí s přísnými pravidly rybníkového hokeje na kvalifikaci.

“Pět let uteklo a my jsme urazili velký kus cesty, jsem hrdý na to, že tým je stále pohromadě a hlavně vidím, že kluky hrát za Lva baví a je to pro ně čest. Vždyť na nás chodí někdy i fanoušci! Možná jsme jediný Fanklub který má Fanklub :D”  Petr Urban, vedoucí týmu

 

Asi vše info co existuje spolu s dalšími sestřihy, statistikami, informacemi o mimohokejovém životě a jediněčnými ročenkami doporučujeme shlédnout na www.fanklublev.cz.