HC Skulls Hlinsko

HC Skulls Hlinsko

Hokejem zblbnutý spolek jedinců, kteří táhnou za jeden provaz vždy a všude!

Ukážkový příběh dvou part rybníkářů, které se pravidelně střetávali na hlineckém stadionu. Zábava pro radost jim časem nestačila, tak se v roce 2004 sloučili, aby vytvořili společný tým konkurence schopný v místní soutěži neregistrovaných hokejistů v Hlinsku. V historicky první sezoně 2004/2005 odehráli přibližně 40 utkání s celky podobným tomu jejich. Postupně během roku si dokupovali chrániče a nakonec jich bylo 25 bez jediného bývalého hokejistu, tak si nechali vyhotovit i dresy oranžové barvy s logem lebky se zkříženými hokejkami. Postupně začali vyzývat kluby ze širokého okolí, účastnili se různych turnajů (např.v Lanškrounu – stříbro v r.2007) a na závěr 2005/2006 sezony už dokonce vzniklo pořádání turnaje pro známé soupeře pod názvem Amatér Cup !

V této sezoně přišli i jejich první zkušenosti se zámorským hokejem – pravidelné přátelská utkání s kanadským klubem SOS Hockey Kitchener. Zocelení a posilnění přihlásili tým i do Skutečské neregistrované soutěže, kde se jim podařilo postoupit do play off. Postupně bylo rozhodnuto vytvořit občanské sdružení a webové stránky. Jejich hokejové nadšení je hnalo dopředu a v sezoně 2007/2008 si zahráli první finále. To mělo vynikající diváckou kulisu. Na vlastním turnaji Amatér Cupu již uhráli 2. místo a s kanadským týmem SOS Hockey poprvé vybojovali remízu 8:8.

Hlinsko vitez

Skočit do světového amatérskeho hokeje se rozhodli přípravným kempem v kanadském Torontu před sezónou 2008/2009, kde na místním amatérském turnaji hrdě representovali barvy ČR. Skutečskou ligu tak následně projeli jako nůž máslem bez jediné porážky s titulem mistra ligy!! Po Memoriálu Standy Brunclíka se před sezónou 2012/2013 vydali do slunné Itálie, odkud přinesly bronz. Hokejová extáze vygradovala v sezóně následující, kdy dva turnaje vyhráli, v lize padli až ve finále po nájezdech a při první účasti na MČR hobby hokejistů získali stříbro jenom o skóre. Jubilejní desátý ročník 2015/2016 působení oslavili stylově v létě akcí v New Yorku – několik přátelských utkání završených vítězným turnajem na Long Islandu. Nezastavili se ani ve finále ve Skutči, kde jednoznačně smetli Otradov 7:0 a podruhé tak slavili opojný mistrovský pocit. Pozor, tato parta je řádně nabuzená!

Více o klubu na www.hcskulls.estranky.cz a facebook.com/hcskulls.hlinsko .