Hokejový tím 17/18

5HT logo    1CSHL logo

Slovenskočeský hokejový tým působící v hlavním městě České republiky

Manšaft slovenských emigrantů byl založen v roce 2013 jako výsledek společné práce tří kamarádu – Matúše, Jara a Tomáše. Bývalé posily hokejového týmu Fanklubu Lva Praha byli nuceni si založit vlastní tým, aby se mohli i nadále věnovat hokeji. Důvod jejich odchodu byl jednoduchý – nezapadali do koncepce trenéra fanklubu. S odstupem času to však zakladatelé hodnotí jako klíčový okamžik, ze kterého se vybudovalo celé mužstvo.

První dva roky po založení pouze tvrdě trénovali a účastnili se přátelských zápasů s pražskými celky.  Původním hokejovým stánkem byla HASA – krasobruslařský stadion ve Vršovicích, aby se později usídlili na Nikolajce, která je nyní nejstarším kamenným stadionem (zal. 1961) v Praze. Její název pochází ze 16. století, kdy na místě byl rybník a jeskyně, v níž přebýval poustevník Nikolaj. Tenhle historický stadion je ideálním působištěm a zázemím Hokejového týmu. Byly na něm sehrány náročné boje v rámci pražské ligy ledního hokeje a odtrénováno nespočetné množství hodin.

HT spolocna

V první sezóne 2015/16 se tým musel vypořádat s obtížní pozici nováčka, navíc většina hráčů měla za sebou pouze dva až tři roky hokejové praxe. Jenom hrstka členů má minulost spjatou s mládežnickými kategoriemi v hokeji. Tým se umístil na předposlední příčce tabulky v šesté skupině PLLH.

S novým modelem trénování a většího počtu hodin strávených nácvikem herních situácí se hokejový celek přehoupl do druhé sezóny, aby v ní bojoval o ty nejvyšší příčky v lize a nadstavbové části. Konečné pořadí bylo 4. místo. V sezóně 2016/17 však získal alespoň prvenství za nejslušnější družstvo celé soutěže.

HT + DUPUIS

Mimo uvedené Hokejový tým tvořil hráčský základ 1. Československé hokejové légie, která letos jako historicky první mužstvo z ČR a SR participovala na světoznámem MS v rybníkovém hokeji v Kanadě a téměr postoupila do vyřazovacích bojů.

Hokejový tým je životaschopný, zocelený a pořád mladý mašaft s podstatnými zkušenostmi, který může v nastávající kvalifikaci výrazně promluvit a zabojovat o ty nejvyšší pozice.

Více o klubu na http://ht1314.webnode.cz