Jihlava BEARS

Z Kodaně přes Jihlavu na Mistrovství světa!

Myšlenka založit vlastní tým vznikla v roce 2013, kdy žil jeden rok budoucí zakladatel Petr Schwarz v Dánsku v Kodani, kde hrál za amatérský tým Gladsaxe BEARS. Shodou okolností byla v Jihlavě v roce 2013 založena amatérská hokejová liga. První rok po návratu Petr strávil v nyní již neexistujícím týmu LOMOND. Další rok (2015) svoji myšlenku společně s kamarádem a současným kapitánem týmu Honzou Kopeckým realizovali a založili tým vlastní. Historie klubu je tedy krátká, datuje se od sezóny 2014-2015, jméno Jihlava BEARS je často zkracováno na BEARS, za své krátké působení si vysloužil tým přezdívku „BEERS“.

Jihlava Bears

Jednoduše řečeno, medvědi se zaměnili s pivem. Logo týmu má taktéž svojí historii, stejné logo naleznete i v Dánsku, využívá jej tým Gladsaxe BEARS, kdy si Petr zajistil souhlas využití loga i v CZE. Toto společné přátelství klubů je posilováno každoroční společnou účastí týmu na turnaji v Rostocku, tým je složen z jedné poloviny dánskou pětkou, z druhé poloviny českou pětkou. Hned první rok (2014) složený tým turnaj v Rostocku vyhrál, druhý rok skončil na předposledním místě a loni při neúčasti dánských kolegů obsadili pouze Češi třetí místo. V první sezóně působení týmu v Jihlavské amatérské lize medvědi ligu vyhráli, ve druhé sezóně smolně vypadli ve čtvrtfinále a vlivem umístění po základní části, kdy skončili na druhém místě, se celkově umístili na čtvrté pozici. Bez medailového umístění skončili smolně, ve čtvrtfinále totiž vypadl i tým, který po základní části vyhrál. 

S myšlenkou účasti na rybníkovém mistrovství přišel kapitán Honza Kopecký, kdy viděl slavný dokument v České televizi. Slovo dalo slovo a na mistrovství jede 5 „vyvolených“ i z Jihlavy.

Zdroj: Ing. Petr Schwarz