Hat-trick

Největší zásluhu na šíření hokeje na Kanadské půdě měli vojáci. Ti hru “nosili” s sebou při putování provinciemi a setkávala se s velmi kladným ohlasem. Hrálo se na plno a všude. Ve městech, kde neměli jezero nebo zamrzlou plochu se hrálo na zledovatělých ulicích. Jít po takové ulici nebyli nic jednoduchého, občas to bylo i velmi nebezpečné. Přímo mezi chodci se řítili chlapci na bruslích a kolemjdoucím lišácky stříleli puk pod nohy nebo si přihrávali mezi jejich kroky. Tisk tyto hochy dokonce nazval jako “surovce”, kteří ohrožují životy nic netušících mužů a žen.

Tampa Bay Lightning v Colorado Avalanche hattrick

DENVER, CO – FEBRUARY 22: The Colorado Avalanche Ice Girls clears hats from the ice after Nathan MacKinnon #29 of the Colorado Avalanche scored a hat trick against the Tampa Bay Lightning to give the Avalanche a 4-2 lead in the second period at Pepsi Center on February 22, 2015 in Denver, Colorado. (Photo by Doug Pensinger/Getty Images)

Přesně v této době spatřil světlo světa i pojem “hat-trick”. Jak je nám všem známo, dosáhne jej hráč, který v zápase střelí tři branky. Dnes už to není tak neobvyklý jev, ale ve starších dobách se takováto parádička povedla málokdy. Lidé při vstřelení tří branek házeli své klobouky na led, přičemž často nechali jeden klobouk kolovat po ochozech a lidé do něj házeli peníze a všelijaké drobné předměty, jako odměnu pro hrdého střelce. Odtud pochází název “HAT-trick”.

 

Zdroj: blog Hokejové legendy na GamePark.cz